blow
11 بهمن 1401 - 14:39

تدام سیر صعودی تولید دارو در هلال احمر/آنتی بیوتیک در صدر تولیدات

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از تداوم سیر صعودی تولید دارو در هلال احمر خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از تداوم سیر صعودی تولید دارو در هلال احمر خبر داد.

وی با اشاره به تولیدات هلال‌احمر در هفته اول بهمن‌ماه گفت: در هفته ابتدایی بهمن ‌ماه یک میلیون و 480 هزار عدد سیتریزین و 2 میلیون و 482 هزار عدد آسیفن در قالب کپسول تولید شده است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از تداوم سیر صعودی تولید دارو در هلال احمر خبر داد و  افزود: همچنین در این بازه زمانی، با توجه َبه نیاز فصلی کشور و شیوع آنفلوآنزا، 395 هزار بطری ایبوپروفن، 396 هزار عدد کیتوتیفن و 472 هزار عدد فینوپروست 5 میلی گرم در مجموعه سهاهلال تولید شده است تا بواسطه توزیع آن در میان جامعه هدف، بخشی از نیازها در داخل کشور تامین شود.

عسکری خاطرنشان کرد: در مجموع در یک هفته گذشته یک میلیون و 953 هزار عدد انواع قرص، 2 میلیون و 482 هزار عدد کپسول و 791 هزار عدد داروی نوشیدنی در مجموعه سهاهلال تولید شده و تلاش می‌شود تا این روند تولید با استفاده از تمامی ظرفیت ها تداوم داشته باشد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی تاکید کرد: خطوط تولید داروی هلال احمر همچنان به صورت شبانه‌روزی فعال است تا نیاز کشور را در حوزه دارو برطرف کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010020